پلاتر چیست و جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی از چه پلاتری استفاده نماییم؟

اساس کار پلاتر چیست و جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی از چه پلاتری استفاده نماییم؟ جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی از چه پلاتری استفاده نماییم؟ برای اینکه بتوانیم پاسخ صحیحی به این پرسش دهیم، ابتدا باید با انواع پلاتر و نحوه کارکرد آن آشنا شویم. سپس با مشخص کردن نیاز های خود، اقدام به انتخاب پلاتر مناسب برای چاپ طرح ها و نقشه های ساختمانی نماییم.

اساس کار پلاتر چیست؟

پلاتر طرح های رایانه ای را به زبان ماشین مخصوص به خود تبدیل، و این فرامین موجب حرکت کاغذ، هد دستگاه یا قلم رسام می شود. با توجه به تکنولوژی به کار رفته در هر یک از انواع پلاتر، حرکت این اجزا متفاوت است. با عبور کاغذ از زیر هد پلاتر یا از روی درام، طرح مورد نظر روی آن رسم می گردد.

انواع پلاتر موجود در ایران:

  • پلاتر جوهر افشان: متداول ترین نوع پلاتر موجود در بازار ایران که بیشتر با مارک های ریکو، اپسون و اچ­پی در بازار یافت می شود.
  • پلاتر قلمی: بیشتر در سازمان های بزرگ و با هدف رسم نقشه های کامپیوتری به زبان مخصوص و ماشینی کاربرد دارد.
  • پلاتر لیزری: نسل جدید پلاتر ها که بدون نیاز به جوهر مایع با تکنولوژی مشابه پرینتر های لیزری کار می کنند. از جمله برند هایی که اقدام به تولید پلاتر لیزری می نماید، شرکت کانن و اسه (oce) هستند.

بهترین پلاتر جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی: حالا با دانستن این موارد، جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی از چه پلاتری استفاده نماییم؟ می توان گفت: استفاده از پلاتر هایی که در هنگام طراحی و ساخت آنها، چاپ طرح ها و نقشه های ساختمانی مد نظر بوده  و در عین حال با هزینه تمام شده کمتر، کار چاپ نقشه ها را انجام می دهند، بهترین گزینه هستند. در این میان پلاترMP CW2201SP محصولی با کیفیت از شرکت ریکو به عنوان یکی از بهترین گزینه ها پیشنهاد می گردد، چرا که کلیه اجزای آن بر اساس هدف یاد شده طراحی و ساخته شده و با دقت بالایی اقدام به چاپ طرح ها و نقشه های ساختمانی می نماید.

پلاتر چیست و جهت چاپ رنگی طرح ها و نقشه های ساختمانی از چه پلاتری استفاده نماییم؟
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *