پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج پرینتر و دستگاه فتوکپی

چه پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج وجود دارد؟

پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج وجود دارد که با دانستن آنها، در صورت بروز مشکل برای دستگاه به راحتی می توانیم مشکل را حل نموده و در هزینه های خود صرفه جویی کنیم. کارتریج دستگاه فتوکپی یا پرینتر، از قطعات مهم هر دستگاهی است و نحوه صحیح شارژ آن موجب افزایش عمر دستگاه و کیفیت کار چاپی می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه به پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج بپردازیم که معمولاً هنگام کار با پرینتر یا دستگاه فتوکپی با آن روبرو می شویم.

پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج پرینتر و دستگاه فتوکپی
  • نکات مهم هنگام انتخاب و خرید تونر جدید چیست؟

حتماً به مارک تونر، اصل بودن آن و تاریخ تولید و انقضای آن دقت شود. همچنین تونر خریداری شده باید با مدل دستگاه همخوانی داشته باشد.

  • تونر از چه تشکیل شده است؟

بخش اعظم تونر را پلی استر و بقیه آن را مواد پلیمری، رنگدانه و سیلیکا تشکیل می دهند. رنگدانه های پودر تونر در چهار رنگ اصلی مشکی، زرد، قرمز و آبی هر کدام ترکیب ویژه ای دارند.

پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج پرینتر و دستگاه فتوکپی
  • در صورت ورود پودر تونر به داخل چشم یا گلو چه کار کنیم؟

در ابتدا چشم را سریعاً با آب سرد فراوان شستشو داده یا چند بار آب را وارد دهان و گلو کرده و از آن خارج کنید. مصرف شیر بعد از هر بار کار با تونر یا در صورت ورود آن به گلو توصیه می شود. در صورتی که حجم تونر ورودی به چشم یا گلو زیاد باشد، حتما به پزشک مراجعه شود.

  • نکات ایمنی هنگام شارژ دستی تونر چیست؟

از ماسک، دستکش، عینک و لباس پلاستیکی غیر قابل نفوذ استفاده کنید. از تماس مستقیم تونر با پوست، چشم یا ورود آن به گلو جلوگیری شود.

پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج پرینتر و دستگاه فتوکپی
  • چرا با وجود تعویض تونر، دستگاه هنوز اخطار کمبود یا فقدان تونر را می دهد؟

اتصال دستگاه به برق را قطع نموده و یک بار آن را روشن و خاموش کنید تا حافظه آن ریست شود. همچنین ممکن است چیپست روی کارتریج نیاز به تعویض داشته باشد.

  • چرا کارتریج دستگاه فتوکپی یا پرینتر، به درستی در جای خود قرار نمی گیرد؟

مسیر ورود کارتریج به داخل دستگاه به وسیله شیارهایی هدایت می شود. نیاز به اعمال هیچگونه فشار اضافی نیست. جهت و زاویه ورود کارتریج به داخل دستگاه را تغییر دهید تا کارتریج به سهولت وارد محفظه شود.

  • نشانه های مهم برای تشخیص زمان تعویض تونر یا شارژ کارتریج چیست؟

کم رنگ شدن، یک دست نبودن و کد های اختصاصی هر دستگاه از نشانه های فرا رسیدن زمان تعویض تونر است.

  • شرایط نگهداری پودر تونر یا کارتریج مازاد چیست؟

پودر تونر قابل اشتعال است. همچنین باید در جایی دور از رطوبت و نور قرار گیرد.

با توجه به موارد مطرح شده در بالا، نتیجه می گیریم تونر، کارتریج و شارژ آن از موارد مهم و حساس هر دستگاه فتوکپی و پرینتری هستند. با افزایش اطلاعات خود در رابطه با پرسش و پاسخ هایی درباره تونر و شارژ کارتریج می توانیم ایمنی و سلامت خود و دستگاه را تضمین کنیم. لذا کارشناسان ما در مرکز تخصصی تعمیرات ریکو، همواره آماده هستند تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *