مهم ترین دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟

دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟ دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد. گاهی این دلایل به دلیل بی توجهی ما نسبت به جدا کردن کامل نوار های محافظ و بسته بندی پلاستیکی پرینتر جدید به وجود می آید. همچنین ممکن است کارتریج جدید به طور کامل در  محل صحیح خود قرار نگرفته باشد و با دستگاه ارتباط برقرار نکند. البته مشکلات اساسی مانند وجود ایراد در چیپست کارتریج هم ممکن است باعث عدم شناسایی کارتریج جدید در پرینتر ریکو شود. با ما همراه باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

مهم ترین دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟
  • عدم جدا کردن کامل نوارهای پلاستیکی بسته بندی

برای جلوگیری از آسیب دیدن نقاط حساس کارتریج، هنگام بسته بندی آن در کارخانه، نقاط اتصال، قسمت های متحرک و … کارتریج به وسیله نوارهای پلاستیکی پوشانده و محافظت می گردد. در صورتی که محافظ پلاستیکی این قسمت ها به طور کامل جدا نشود، در اتصال دستگاه و کارتریج مشکل بوجود آمده کارتریج جدید توسط پرینتر شناسایی نمی شود.

مهم ترین دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟
  • عدم قرار دادن صحیح کارتریج جدید در دستگاه

هنگام بررسی این مسئله که دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟ باید به این نکته توجه شود که اگر کارتریج جدید، دقیقاً در شیار های تعبیه شده در دستگاه، در محل خود قرار نگیرد، با پرینتر ارتباط نگرفته و شناسایی نمی شود. هنگام قرار دادن کارتریج جدید در دستگاه، بدون اعمال هرگونه فشار، سعی کنید دقیقا کارتریج را در جهت صحیح و در مکان دقیق آن قرار دهید.

  • وجود گرد و غبار تونر روی نقاط اتصال پرینتر و کارتریج

ممکن است هنگام جابجایی کارتریج جدید و قدیمی، مقداری پودر تونر روی نقاط اتصال فلزی روی کارتریج یا نقاط اتصال درون دستگاه پاشیده شده و از ارتباط گرفتن و شناسایی کارتریج جدید توسط پرینتر جلوگیری کند. برای حل این مشکل نقاط یاد شده را تمیز کرده یا توسط یک دمنده، باد بگیرید.

  • ریست نشدن حافظه داخلی پرینتر

پاسخ برخی از کارشناسان به این پرسش ما که دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ریکو چیست؟ این است که گاهی از اوقات، حافظه داخلی پرینتر ریست نشده و هنوز کنتور و سطح تونر کارتریج قبلی را در خود دارد. این مسئله باعث می شود حتی با تعویض تونر و قرار دادن کارتریج جدید در دستگاه، خطای فقدان کارتریج حل نشود. برای حل این مشکل سه راه وجود دارد. راه اول ریست کردن حافظه داخلی دستگاه با خاموش کردن پاور آن و جدا کردن کابل برق  دستگاه به مدت ۱۰ دقیقه است. راه دوم تعویض چیپست روی کارتریج با چیپست قبلی یا با یک چیپست جدید است. و راه سوم ریست کردن ایمیج دستگاه توسط یک سرویس کار و به وسیله یک دستگاه الکترونیکی تخصصی است. البته باید بدانیم، دو مورد آخر، بهتر است توسط یک سرویس کار مجرب انجام شود تا از وارد آمدن ایراد اساسی به کارتریج و دستگاه جلوگیری گردد.

با انجام موارد بالا به احتمال زیاد مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر ریکو حل می شود. در صورتی که مشکل همچنان باقی بود، با فروشنده کارتریج تماس گرفته و علت را جویا شوید. همچنین می توانید از خدمات مرکز تخصصی سرویس پرینتر ریکو استفاده نماید و با راهنمایی های کارشناسان متخصص آن مشکل را برطرف کنید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *