مهمترین علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟

آیا می دانید علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟

علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟ این سوال رایجی است که بسیاری از ما هنگام مواجه شدن با این مشکل در پی یافتن پاسخ آن هستیم. دلایل متعددی برای این مسئله وجود دارد. از جمله مشکل در جنس، سایز یا کیفیتی که داخل دستگاه می گذاریم. همچنین ممکن است مشکلی در هر یک از قطعات داخلی دستگاه که در مسیر عبور کاغذ قرار دارند، بوجود آمده باشد. ارسال دستور اشتباه به دستگاه، یا تعریف سایز و جنس اشتباه کاغذ، می تواند موجب گیر کردن و مچاله شدن دستگاه شود. به عنوان یک توصیه عمومی در مواقعی که مشکل از جنس یا سایز کاغذ است، می توان با تعریف دقیق این موارد، بر زدن کاغذ و رفع چسبندگی کاغذ ها این مشکل را حل نمود. اما وقتی مشکل از قطعات داخلی دستگاه باشدف تنها مجاز به باز کردن قسمت هایی از دستگاه هستیم که با رنگ سبز یا خاکستری، به عنوان نقطه مجاز برای باز کردن دستگاه مشخص شده اند. در ادامه به بررسی دلایل اصلی گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه می پردازیم.

مهمترین علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟
  • کاغذها به هم چسبیده اند.

هنگام بررسی این مسئله که علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟ باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشیم که وجود هرگونه رطوبت، ریختن چسب، جا گذاشتن منگنه و … می تواند موجب چسبیدن اوراق به یکدیگر و مچاله شدن کاغذ در دستگاه فتوکپی و پرینتر ریکو شود. قبل از قرار دادن کاغذ در دستگاه، این موارد بررسی شود.

  • مشکلی در غلطک های کاغذ­کش، چرخ­دنده های هدایت کننده کاغذ، درام، فیوزینگ، هاترول، یا فینیشر بوجود آمده است.

برای یافتن پاسخ این که علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟ به طور تخصصی باید تمامی مسیر های ورودی تا خروجی کاغذ از دستگاه را بررسی کنیم. اگر نمی توانیم به آن قسمت ها دسترسی پیدا کنیم، یا جایی برای باز کردن دستگاه (به رنگ سبز یا خاکستری) مشخص نشده است، حتماً با نمایندگی های معتبر از جمله نمایندگی ریکو تماس حاصل نموده و مشکل خود را مطرح فرمایید.

مهمترین علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟
  • نوع کاغذی که استفاده می کنیم یا اندازه آن نا مناسب است.

بسیاری از کارشناسان مجرب در پاسخ به این سوال که علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟ می گویند: علاوه بر مشکلات فنی که ممکن است برای بخشی از قطعات داخلی دستگاه بوجود آمده باشد، به نوع کاغذ هم توجه کنیم. به واحد های اندازه گیری و تعریف کاغذ (اینچ یا میلیمتر) دقت کنید. از طرفی ممکن است دستوری که روی دستگاه می فرستیم با نوع کاغذ ما هماهنگی نداشته باشد. همچنین باید سایز کاغذ و جنس آن بررسی شود. اگر نمی توانیم کاغذ با سایز یا جنس خا را در تری (سینی ورودی کاغذ دستگاه) قرار دهیم باید از بای پس استفاده کنیم. گفتنی است تنها برخی از مدل های دستگاه فتوکپی و پرینتر قابلیت تعریف و دریافت کاغذ های با ابعاد و جنس خاص از طریق بای پس را دارا هستند.

مهمترین علت گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی یا پرینتر ریکو چیست؟
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *