معیارهای انتخاب دستگاه فتوکپی جهت مدارس و مراکز آموزشی چیست؟

معیارهای انتخاب دستگاه فتوکپی جهت مدارس و مراکز آموزشی شامل موارد متعددی است. عواملی مثل قیمت، هزینه سرویس و نگهداری، نحوه گارانتی دستگاه، در دسترس بودن و قیمت مواد مصرفی، تیراژ مورد نیاز و راحتی کار با دستگاه (user friendly) از مهمترین معیارهای انتخاب دستگاه فتوکپی جهت مدارس و مراکز آموزشی هستند.

قیمت دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی

قیمت دستگاه کپی برای مدارس و مراکز آموزشی مهم است، زیرا خرید این دستگاه ها، معمولاً هزینه ای بیش از موارد جاری و معمول بر مدارس و مراکز آموزشی تحمیل می کند. قیمت دستگاه کپی، بسته به نو یا کارکرده بودن، رنگی یا سیاه و سفید بودن، کنتور دستگاه دست دوم هنگام خرید و توان چاپی دستگاه متفاوت است. لزوماً دستگاه های گران قیمت تر بهتر نیستند. دستگاهی که براحتی بتوانید از آن استفاده کنید باید در اولویت خرید قرار گیرد.

هزینه های سرویس و نگهداری دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی

همانند سایر وسایل الکتریکی، ماشین های اداری و به طور خاص دستگاه های کپی نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای دارند. هزینه سرویس دستگاه های کپی، بسته به مدل و برند هر دستگاه متفاوت است. پیشنهاد می شود برند های متداول بازار مثل کنن، کونیکا مینولتا، ریکو، زیراکس و شارپ در اولویت خرید قرار گیرند.

گارانتی دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی بسته به نو یا کارکرده بودن دستگاه، توسط شرکت فروشنده یا سرویس کار ارائه دهنده خدمات، گارانتی تیراژی دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی ارائه می گردد.

در دسترس بودن و قیمت مواد مصرفی دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی

سهولت دستیابی و فراوانی مواد مصرفی دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی از مهمترین معیارهای انتخاب دستگاه فتوکپی جهت مدارس و مراکز آموزشی است.

تیراژ مورد نیاز دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی

توجه به تیراژ کاری مورد انتظار از دستگاه هنگام انتخاب دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی از مهم ترین فاکتور ها است، زیرا ممکن است شما در یک روز خاص نیاز به تکثیر تعداد زیادی برگه کپی در مدت زمان محدود باشید و این میزان از توان دستگاه شما خارج باشد.

راحتی کار با دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی

اینکه شما و همکارانتان به راحتی بتوانید دستورات نرم افزاری را ارسال یا با پنل دستگاه کپی مدارس و مراکز آموزشی کار کنید بسیار مهم است. ممکن است دستگاهی با قیمت بالا و محیط نرم افزاری پیچیده و تخصصی تهیه کنید ولی در عمل نتوانید به راحتی با آن کار کنید یا از تمام امکانات آن مثل تهیه اسکن، ارسال فکس و … بهره ببرید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *