مزایای دستگاه فتوکپی رنگی چیست و با چه دستگاهی می توان هم کپی رنگی و هم کپی سیاه و سفید تهیه کرد؟

اهمیت دستگاه های چند منظوره چیست و با چه دستگاهی می توان هم کپی رنگی و هم کپی سیاه و سفید تهیه کرد؟

با چه دستگاهی می توان هم کپی رنگی و هم کپی سیاه و سفید تهیه کرد؟ برای این منظور نیاز به یک دستگاه فتوکپی رنگی داریم. زیرا این دستگاه ها قادر اند هر دو نوع چاپ را انجام دهند. اما نکته اینجاست که آیا استفاده از دستگاه رنگی جهت فتوکپی و پرینت سیاه و سفید کار درستی است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

مزایای دستگاه فتوکپی رنگی.

  • قابلیت چاپ هر دو نوع فتوکپی رنگی و سیاه و سفید توسط دستگاه فتوکپی رنگی.
  • معمولاً اسکنر دستگاه های سیاه و سفید، تنها قابلیت تهیه اسکن سیاه و سفید داشته لذا در صورت نیاز به تهیه اسکن رنگی، نمی توان با دستگاه سیاه و سفید این کار را انجام داد.
  • وقتی یک دستگاه فتوکپی رنگی تهیه کنیم، فضای کمتری از دفتر کار ما اشغال می شود.

معایب استفاده از دستگاه فتوکپی رنگی به منظور پرینت یا فتوکپی سیاه و سفید.

  • هزینه اولیه خرید دستگاه فتوکپی رنگی، معمولاً بیشتر از خرید دستگاه فتوکپی سیاه و سفید با قابلیت های مشابه است.
  • دستگاه فتوکپی رنگی از اجزای بیشتری تشکیل شده و طبیعتاً خرابی بیشتر و نیاز به سرویس بیشتری دارد.
  • هزینه تمام شده هر برگ کپی سیاه و سفید با دستگاه فتوکپی رنگی بیشتر از هزینه تمام شده فتوکپی سیاه و سفید با دستگاه سیاه و سفید است.

نتیجه گیری.

در پاسخ به این پرسش که با چه دستگاهی می توان هم کپی رنگی و هم کپی سیاه و سفید تهیه کرد؟ به طور کلی می توان گفت: تمام دستگاه های رنگی، قابلیت چاپ و فتوکپی سیاه و سفید هم دارند، اما به دلیل کاست (cost) یعنی هزینه تمام شده بالاتر این دستگاه ها، انجام پرینت و فتوکپی سیاه و سفید با دستگاه های رنگی به صرفه نیست. لذا پیشنهاد می شود که اگر قصد تاسیس یک دفتر خدمات چاپ دیجیتال را دارید یا جهت دفترکار، آموزشگاه یا شرکت خود نیاز به تهیه کپی رنگی و سیاه و سفید در تیراژ بالا بصورت روزانه دارید، حتماً از دو دستگاه سیاه و سفید و رنگی به صورت همزمان استفاده کنید. در غیر این صورت اگر به ندرت نیاز به تهیه کپی یا پرینت سیاه و سفید دارید، تهیه یک دستگاه فتوکپی رنگی، می تواند تمام نیاز های شما را پاسخ دهد. جهت مشاوره به منظور تهیه دستگاه فتوکپی دو منظوره، می توانیم از خدمات نمایندگی معتبر شرکت ریکو در تهران بهره­مند شویم.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *