فاکتور های ایجاد ایراد در کیفیت کپی با ذکر علت

ایراد در کیفیت کپی با ذکر علت آنرا می توان به چند عامل مرتبط دانست. دستگاه های کپی و چاپ دیجیتال از قطعات مختلفی تشکیل شده اند. همچنین کیفیت مواد مصرفی و کیفیت فایل یا سند اولیه که از آن کپی می گیریم بر کیفیت محصول چاپی ما موثر است. هنگامی که بررسی دستگاه های کپی به منظور یافتن ایراد در کیفیت کپی با ذکر علت آن،  معمولاً مشکل بوجود آمده شامل یکی از مواردی است که در این مقاله به آن می پردازیم. با ما همراه باشید تا به بررسی فاکتور های ایجاد ایراد در کیفیت کپی با ذکر علت آنبپردازیم.

کیفیت نامطلوب کپی به علت کیفیت پایین کتاب، سند یا فایل

اگر فایل چاپی یا سند کپی شده کیفیت پایین تر از ۳۰۰ DPI داشته باشد، موجب ایراد در کیفیت چاپ می شود.

مشکل خرابی تونر (یا جوهر) و تاثیر آن بر فتوکپی

اگر پودر تونر شارژی یا کارتریج دستگاه یا جوهر مایعی که به کار می بریم فاسد شده یا مدت زمان زیادی در معرض نور یا رطوبت قرار گرفته باشد، موجب کاهش کیفیت چاپ می شود.

افت کیفیت کپی به علت خرابی درام درام قطعه ای است که وظیفه درج تصاویر روی کاغذ را بر عهده دارد. وجود خط، خراش، نقطه و شکستگی روی درام موجب ایراد در کیفیت کپی می شود.

خرابی کاغذ کش

کاغذ کش ها، اگر درست کار نکنند، کاغذ به صورت کج وارد دستگاه شده در نتیجه کار چاپی دچار انحراف شده و اصطلاحاً رجیستر نمی شود.

مشکل در هاترول یا فیوزینگ

فیوزینگ یا هاترول بعد از درام قرار داشته و موجب تثبیت رنگ کار چاپی می شود. اگر فیوزینگ درست کار نکند، جوهر یا پودر تونر بعد از خروج کاغذ از دستگاه، روی کاغذ پخش می شود.

اثر خرابی ترانسفر دستگاه بر کیفیت کار چاپی

ترانسفر نقش وظیفه انتقال تصاویر روی کاغذ را بر عهده دارد. ترانسفر در ارتباط مستقیم با درام بوده و اگر درست کار نکند موجب افت کیفیت چاپ می شود.

مشکل در فینیشر فینیشر آخرین بخش دستگاه است که کاغذ ها را دسته بندی، پانچ، پرفراژ، منگنه و … می کند. خرابی فینیشر معمولاً موجب پارگی کاغذ می شود.

البته لازم به ذکر است علاوه بر فاکتور های ایجاد ایراد در کیفیت کپی با ذکر علت هایی که در این مقاله به آن پرداختیم، موارد دیگری نیز وجود دارد که جنبه تخصصی داشته و باید توسط سرویس کاران مجرب بررسی شوند.

کلیدواژه : کپیکیفیت چاپ
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *