روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو چگونه است؟

روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو و مراحل آن

روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو شامل تمامی مواردی است که موجب ارتقاء عملکرد دستگاه پرینتر لیزری ریکو و افزایش عمر آن می شود. چندین روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو وجود دارد که بنا به نظر سرویس­کار یا اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید، با نظر خود شما، می تواند تغییر کند. ما در این مقاله روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو بر اساس دنبال کردن جریان و مسیر عبور کاغذ را بررسی می کنیم. در این روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو، بعد از بررسی و نظافت بدنه دستگاه، به ترتیب از اولین قسمتی که بوسیله آن کاغذ وارد دستگاه شده آغاز نموده و تا لحظه آخر مسیر آن را دنبال می کنیم.

روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو چگونه است؟

 در ادامه با ما همراه باشید تا با این روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو آشنا شویم:

  • بدنه دستگاه: اولین قسمتی از پرینتر لیزری ریکو که باید مورد بررسی قرار گیرد، بدنه آن به لحاظ تمیز و سالم بودن و عدم وجود شکستگی است. وجود شکستگی روی بدنه، با بر هم زدن تعادل دستگاه، به مرور زمان به قطعات متحرک داخل دستگاه آسیب وارد می کند. همچنین هواکش های روی بدنه باید کاملاً باز و عاری از گرد و غبار باشد.
  • ADF: بخشی از پرینتر لیزری است که معمولاً بالای آن نصب شده و وظیفه تهیه اسکن و کپی با سرعت بالا از کاغذ را بر عهده دارد. با یک دستمال مرطوب شیشه و صفحه سفید پشت آن را پاک کنید.
روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو چگونه است؟
  • سینی های کاغذ (تری ها): تری ها باید فاقد هرگونه تکه کاغذ، گرد و غبار و پودر تونر باشند. می توان با یک دستگاه دمنده باد، این قسمت و سایر قسمت های پرینتر لیزری ریکو را تمیز کرد.
  • کاغذ کش: برای تمیز کردن کاغذ کش ها می توان از یک پارچه نرم مرطوب یا آغشته به شیشه شوی یا الکل ضعیف استفاده کرد.
  • غلتک های هدایت کننده کاغذ: روی غلتک های هدایت کننده کاغذ به مرور زمان، تونر و کثیفی های کاغذ چاپ شده یا پرز کاغذ قرار گرفته و موجب گیر کاغذ می شود. تمیز کردن این بخش ها، مانند کاغذ کش ها است.
  • کارتریج: در دستگاه های کوچکتر که مجموعه تانک تونر، ایمیج و… با هم به صورت فشرده و در کنار هم قرار گرفته اند، این قسمت را خارج کرده و باد بگیرید. در صورتی که دستگاه بزرگتری در اختیار دارید که این قسمت ها در آن از هم جدا هستند، سعی کنید هر بخش را تا جایی که ممکن است با یک دستمال با رطوبت بسیار کم تمیز کنید.
  • درام: اگر درام دستگاه قابل مشاهده و دسترسی است، می توان با یک دستمال نرم آغشته به آب یا الکل رقیق آن را تمیز کرد.
روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو چگونه است؟

فیوزینگ: فیوزینگ دارای دو استوانه با حرارت بالا است. در حالتی که دستگاه خاموش و این رول ها سرد هستند، سطح این رول ها با دستمال مرطوب تمیز شود.

روش تمیز کردن و سرویس دوره ای پرینتر لیزری ریکو چگونه است؟

با رعایت موارد بالا، تا حد ممکن از آسیب جدی به دستگاه جلوگیری می شود. البته توصیه می شود، حداقل سالی یکبار دستگاه توسط متخصصین مرکز تخصصی تعمیرات ریکو، مورد بازدید دوره ای قرار گیرد.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *