راهنمای انتخاب و خرید پرینتر مناسب

راهنمای انتخاب و خرید پرینتر با رعایت مهم­ترین جوانبراهنمای انتخاب و خرید پرینتر شامل تمام نکاتی است که باید رعایت کنیم تا پرینتری مناسب نیاز هایمان خریداری نماییم. نکات ضروری برای خرید پرینتر شامل برآورد نیازها، بررسی مدل های موجود در بازار، دموی پرینتر انتخابی و کسب اطمینان از گارانتی و در دسترس بودن تونر، قطعات و مواد مصرفی است. با رعایت نکات زیر هنگام خرید پرینتر می توانیم از کیفیت فتوکپی و کار چاپی حاصل اطمینان حاصل نماییم.

۱-لیستی از نیاز های خود که انتظار دارید پرینتر شما آن را برآورده کند تهیه کنید.

  • پرینتر رنگی می خواهید یا سیاه و سفید؟
  • برای پرینتر خود چقدر فضا در اختیار دارید؟
  • این دستگاه قرار است در روز چقدر فتوکپی یا پرینت انجام دهد؟
  • آیا به پرینت کاغذ های با گرماژ و سایز بالاتر از کاغذ های A4 اداری نیاز دارید؟
  • سایر کارکرد های دستگاه از جمله اسکن، ارسال فکس و .. برای شما مهم است؟

۲-مدل های متنوع موجود در بازار را بررسی و دسته بندی کنید.

پس از تهیه لیست مورد نظر و تکمیل اطلاعات آن، با بررسی در فروشگاه های اینترنتی و یا مراجعه به بازار (مثلاً در تهران بورس فروش ماشین های اداری و دستگاه های پرینتر خیابان ایرانشهر در حوالی میدان فردوسی است) انواع محصولات موجود در بازار را مشاهده و ویژگی های هر یک را بررسی کنید.

۳-با مراجعه به نمایندگی های معتبر، دستگاه ها را دمو کنید.

دمو کردن یک محصول یا دستگاه فتوکپی، به معنی بررسی نمونه آن محصول در حور مشتری و دریافت توضیحات لازم از کارشناس فروش است. پس از انتخاب پرینتر مورد نظر، از کارشناس فروش بخواهید دستگاه را در حور شما راه اندازی و تست کند. اگر احساس می کنید از کیفیت کار یا نحوه کارکرد با دستگاه رضایت ندارید در خرید پرینتر عجله نکنید. زیرا عدم توانایی در استفاده راحت از دستگاه به زودی شما را به دردسر خواهد انداخت.

۴-از در دسترس بودن خدمات پس از فروش، مواد و قطعات مصرفی و گارانتی دستگاه مطمئن شوید.

تمام پرینتر ها، چه نو و چه کارکرده، بعد از مدتی نیاز به شارژ کارتریج، تعویض درام و قطعات مصرفی، سرویس دوره ای و .. دارند. لذا یکی از مهمترین توصیه ها در هر راهنمای انتخاب و خرید پرینتر ، توجه به دسترسی آسان به این موارد و ضمانت ارائه گارانتی معتبر توسط نمایندگی مجاز شرکت تولید کننده پرینتر است. با خرید پرینتر از نمایندگی شرکت ریکو در ایران، از دریافت آسان این خدمات لذت ببرید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *