راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی کارآمد

خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه)راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی، دستورالعمل لازم برای همه افرادی است که علاقه­مند به فعالیت در صنف تایپ و تکثیر، دفتر فنی و چاپ دیجیتال هستند یا برای آموزشگاه، شرکت یا اداره نیاز به خرید یک دستگاه فتوکپی دارند. با استفاده از راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی، دستگاه مناسب کار خود را شناسایی و خریداری کنید.

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی بهینه چیست؟

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی، دستورالعمل لازم برای همه افرادی است که علاقه­مند به فعالیت در صنف تایپ و تکثیر، دفتر فنی و چاپ دیجیتال هستند یا برای آموزشگاه، شرکت یا اداره نیاز به خرید دستگاه فتوکپی دارند. در صورت نداشتن هدف مشخص از خرید و عدم رعایت نکات ارائه شده، ممکن است شما را تحت تأثیر تبلیغات اغوا کننده قرار داده و دستگاه نه چندان مناسبی را خریداری کنید.  با استفاده از راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی، دستگاه مناسب کار خود را شناسایی و خریداری کنید.

۱-نیاز سنجی

  • تیراژ چاپ روزانه شما چند برگ است و اینکه آیا سرعت فتوکپی برای شما مهم است؟
  • ابعاد کار های چاپی شما چه اندازه است؟ آیا نیاز به دستگاه هایی دارید که قابلیت چاپ ابعاد بزرگتر از سایز های متداول مثل A3  و A4 را از بای پس یا لارج باکس را دارند؟
  • کیفیت چاپ مورد انتظار شما چقدر است؟ آیا نیاز به فتوکپی رنگی هم دارید؟
  • آیا حجم کاری شما در آینده افزایش می یابد؟

۲-مشخص نمودن بودجه

حداکثر بودجه ای را که برای خرید دستگاه فتوکپی کنار گذاشته اید را مشخص نموده و از میان انواع دستگاه های نو یا دست دوم، بهترین گزینه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید ممکن است هزینه های آتی دستگاه دست دوم شامل سرویس و نگهداری، مزیت قیمت اولیه کمتر دستگاه را از بین ببرد.

۳-مشخص نمودن قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه فتوکپی

دستگاه های فتوکپی موجود در بازار با قابلیت های مختلف یافت می شوند. با توجه به نیاز های شناسایی شده در بند اول این راهنما، بررسی کنید آیا قابلیت های دستگاهی که انتخاب کرده اید، پاسخگوی نیاز های شما هست یا خیر؟

۴-بررسی دستگاه های موجود در بازار

با توجه به گستردگی بازار دستگاه های فتوکپی، تعداد زیادی برند با انواع مدل های دستگاه فتوکپی در بازار موجود است. بهترین توصیه برای خرید دستگاه فتوکپی، انتخاب مدل مناسب از یک تولید کننده خوش­نام مانند ریکو است.

۵-کسب اطمینان از دسترسی آسان به مواد مصرفی دستگاه فتوکپی

یکی از مهم­ترین اصول در هر راهنمای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی، دستگاه کسب اطمینان از دسترسی آسان به مواد مصرفی و قطعات استهلاکی دستگاه مانند تونر و کارتریج، درام و بلید، بلت ترانسفر، پرس و فیوزینگ و … است.

۶-گارانتی دستگاه فتوکپی

با خرید دستگاه فتوکپی از نمایندگی یک برند معتبر از جمله ریکو، گارانتی معتبری برای دستگاه فتوکپی خود دریافت نمایید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *