در انتخاب یک دستگاه فتوکپی رنگی چه معیارهایی را در نظر بگیریم تا خرید بهینه ای داشته باشیم؟

در انتخاب یک دستگاه فتوکپی رنگی چه معیارهایی را در نظر بگیریم تا بهترین دستگاه را انتخاب کنیم؟

در انتخاب یک دستگاه فتوکپی رنگی چه معیارهایی را در نظر بگیریم تا خرید مناسبی انجام دهیم؟ بدون شک انتخاب دستگاه فتوکپی رنگی، با وجود برند های مختلف در بازار کار نسبتاً دشواری است. یک راهنمایی کلی در این زمینه، مقایسه دستگاه ها از نظر چهار مولفه قیمت، ویژگی های فنی دستگاه، هزینه مواد مصرفی (اصطلاحاً cost) و خدمات پس از فروش دستگاه فتوکپی رنگی است.

۱-قیمت دستگاه ها:

بودجه ای که در اختیار دارید، همیشه یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده هنگام خرید دستگاه فتوکپی رنگی است. با خرید از نمایندگی های معتبر تولید کنندگان دستگاه فتوکپی رنگی از جمله ریکو، اطمینان حاصل می نمایید که همواره دستگاه هایی با قیمت مناسب به شما پیشنهاد می گردد.

۲-ویژگی ها فنی:

اینکه در انتخاب یک دستگاه فتوکپی رنگی چه معیارهایی را در نظر بگیریم تا تمام خواسته های ما از یک دستگاه فتوکپی رنگی را برآورده کند، بستگی به ویژگی های فنی آن از جمله :

  • سرعت فتوکپی و پرینت در دقیقه.
  • گرماژ و جنس کاغذی که دستگاه توان چاپ روی آن را دارد.
  • تعداد برگی که دستگاه در روز می تواند چاپ کند.
  • سایر کارکرد های دستگاه از جمله قابلیت اسکن، ارسال فکس، دسته کردن و منگنه زدن کار و … .

۳-هزینه مواد مصرفی و سرویس و نگهداری: توجه به در دسترس بودن، سهولت شارژ کردن و قیمت تمام شده کارتریج و تونر دستگاه های فتوکپی بسیار مهم است. در واقع یکی از مهمترین پاسخ ها به این سوال که در انتخاب یک دستگاه فتوکپی رنگی چه معیارهایی را در نظر بگیریم، توجه به مواد مصرفی، قطعاتی که باید بعد از مدتی تعویض شوند و هزینه این مواد و قطعات است.

۴-گارانتی و خدمات پس از فروش:

امکان ارائه گارانتی معتبر توسط نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش از مهمترین معیار های خرید دستگاه فتوکپی رنگی است. با خرید از نمایندگی های معتبری از جمله نمایندگی شرکت ریکو، با خیالی آسوده از خدمات گارانتی دستگاه خود بهره مند شوید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *