برای راه اندازی سیستم چاپخانه دیجیتال چه امکانات و چه مقدار سرمایه لازم است و از کجا شروع کنیم؟

برای راه اندازی سیستم چاپخانه دیجیتال چه امکانات و چه مقدار سرمایه لازم است؟ این پرسش، یکی از اساسی ترین سوالات پیش از اقدام جدی برای گام نهادن در این حوزه و اشتغال در حرفه چاپ دیجیتال یا تاسیس یک چاپخانه دیجیتال جهت ارائه خدمات تایپ و تکثیر و فتوکپی است. اینکه برای راه اندازی سیستم چاپخانه دیجیتال چه امکانات و چه مقدار سرمایه لازم است کاملاً به چشم اندازی که برای حرفه خود در نظر گرفته اید وابسته است. اینکه دوست دارید چه خدماتی به مشتریان ارائه دهید؟ می خواهید چه کسانی مشتریان شما باشند؟ چه میزان درآمد و سود ماهانه برای خود در نظر گرفته اید؟ و سوالاتی از این دست.

هزینه مکان چاپخانه دیجیتال: اگر هدف شما ارائه خدمات حضوری به مشتریان است یا سعی در جذب مشتریان گذری دارید، باید یک واحد تجاری در بر خیابان اصلی خریداری یا اجاره نمایید. اجاره یا خرید چنین مکانی در آغاز هزینه سنگینی به شما تحمیل می کند اما به اصطلاح بازاری ها اگر مغازه پاخور خوبی داشته باشد، می توان امیدوار بود با مراجعه مشتریان حضوری زیاد، کسب و کار شما رونق بگیرد و درآمد بالایی داشته باشید. اما اگر بودجه کافی برای این کار ندارید یا هدف شما جذب شرکت ها، تبلیغات در فضای مجازی، سفارش گیری از طریق سایت و … است و مشتری حضوری چندانی ندارید، می توانید با اجاره یک مکان بسیار ارزان تر مثلاً زیرزمین یک واحد اداری و … سفارشات را آماده و برای مشتریان خود ارسال نمایید. ودیعه اجاره مکان مناسب در تهران از ۱۰۰ میلیون تومان به بالا برآورد می شود.

هزینه خرید دستگاه های چاپ: خرید دستگاه های چاپ دیجیتال، بخش مهم دیگری از هزینه های راه اندازی یک چاپخانه دیجیتال را شامل می شود. با خرید دستگاه های به روز تر، چاپ با کیفیت تری به مشتریان خود ارائه می دهید و از طرفی هزینه کمتری برای سرویس می پردازید. انتخاب دستگاه های با کیفیتی از جمله محصولات شرکت ریکو می تواند کمک شایانی به شما کند. البته در ابتدای کار می تواند با تعدادی دستگاه استوک شروع کنید و در ادامه دستگاه های بیشتری اضافه کنید. قیمت هر کدام این دستگاه ها از حدود ۲۰ میلیون تومان به بالا است که با توجه به نوسان قیمت ارز باید استعلام گردد.

هزینه خرید مواد مصرفی و دستگاه های صحافی:

خرید مواد مصرفی در کنار دستگاه های صحافی مثل سلفون کش، دستگاه لمینت، پانچ و منگنه، صحافی چسب گرم، دستگاه برش و … از ملزومات راه اندازی یک چاپخانه دیجیتال است. حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان باید برای این تجهیزات کنار گذاشت.

هزینه جذب، پرداخت حقوق و بیمه پرسنل: بسیاری از افراد هنگام بررسی اینکه برای راه اندازی سیستم چاپخانه دیجیتال چه امکانات و چه مقدار سرمایه لازم است از نیروی انسانی غافل می شوند. به یاد داشته باشید استخدام یک طراح خوش ذوق، یک اپراتور ماهر دستگاه های چاپ دیجیتال و یک صحاف با تجربه، کیفیت کار شما را چند برابر می کند. برای پرداخت حقوق و بیمه سه نفر پرسنل باید حدود ۱۰ میلیون تومان در ماه کنار گذاشت.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *