آیا می دانید چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟

بهترین روش شارژ کارتریج چیست و چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟

چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟ این سوالی است که اکثر افرادی که با دستگاه های پرینتر و فتوکپی سر و کار دارند از خود می پرسند. برای این منظور نشانه ها و روشهایی وجود دارد که در عین سادگی، می تواند بسیار کارگشا باشد. افت کیفیت پرینت، توجه به کنتور و کارکرد دستگاه، استشمام بوی نامطبوع از دستگاه و … از نشانه های فرا رسیدن زمان تعویض تونر است. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟

آیا می دانید چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟
  • پرینت یا فتوکپی خروجی از دستگاه به مرور زمان در حال کم رنگ شدن است.

یکی از نشانه های بارز اینکه زمان تعویض تونر فرا رسیده است، کم رنگ شدن کار چاپی خروجی از دستگاه است. همچنین ممکن است کارتریج یا ظرف تونر به علت کاهش سطح پودر در آن،  توانایی اینکه به صورت یک دست پودر تونر را به تمام قسمت های درام و در نهایت به تمام بخش های کاغذ انتقال دهد، از دست بدهد و کار اصطلاحاً دچار کچلی شود.

آیا می دانید چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟
  • طبق چک لیست تعویض کارتریج تعداد برگه های مورد نظر کپی گرفته یا پرینت زده شده است.

پاسخ بسیاری از کارشناسان متبحر به این پرسش که چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟ این است که قبل از آنکه دستگاه دچار مشکل خاصی شود یا اینکه در پرینت دستگاه افت کیفیتی مشاهده شود، طبق چک لیستی که با کنتور دستگاه چک می کنیم، بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم.

  • به ارور (اخطار) های صادره از دستگاه توجه کنید.

یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بدانیم چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟ توجه به نوع خطا هایی است که دستگاه قبل یا بعد از پرینت کار می دهد. هر دستگاهی با توجه به مدل آن، دارای کد های مخصوصی برای هر نوع ایراد است. با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه، یا با جستجو در اینترنت می توانیم کد مربوط به کاهش میزان تونر کارتریج را یافته و نسبت به تعویض یا شارژ آن اقدام کنیم.

آیا می دانید چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟
  • تاریخ انقضای پودر تونر گذشته و بوی نامطبوعی از دستگاه منتشر می شود.

به عنوان یک راهنمایی عمومی برای این مسئله که چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟ می توان گفت، هنگامی که تاریخ انقضای تونر می گذرد، علاوه بر افت کیفیت پرینت یا کپی دستگاه، هنگام کارکرد دستگاه بوی غیرطبیعی از آن منتشر می شود. همچنین تونر فاسد، به صورت گلوله و سنگ ریزه های کوچک در آمده و روی کاغذ می چسبد. وقتی پودر تونر به این حالت در می آید، ادامه کار دستگاه با آن تونر، برای قطعات حساس داخلی مثل درام، براش فیوزینگ، هاترول و ترنسفر خطرناک خواهد بود و ممکن است روی این قطعات خط و خش انداخته و آسیب های جدی به دستگاه وارد نماید.
جهت بهره مندی از خدمات شارژ تونر یا تعویض کارتریج دستگاه های کپی و پرینتر خود، حتماً از خدمات موسسات معتبر مانند نمایندگی ریکو در تهران استفاده کنید. با تهیه تونر فابریک و قطعات اصلی برای دستگاه ، عمر مفید دستگاه کپی و پرینتر ما بیشتر خواهد شد.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *