آیا می دانید چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟

چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟

چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟ این مسئله ای مهم در هنگام تهیه کپی یا پرینت توسط دستگاه های اداری است. دلایل متعددی برای اینکه چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟ وجود دارد. از جمله بر نزدن کاغذ قبل از قرار دادن در دستگاه، رطوبت زدگی کاغذ، ریختن مایعات و مواد غذایی روی کاغذ، استفاده از تونر سنگین در دستگاه، مشکل در فیوزینگ دستگاه و یا مشکل در قسمت کاغذ کش دستگاه که باعث می شود، کاغذ ها چند تایی وارد دستگاه شوند. با ما همراه باشید تا بررسی کنیم چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟

آیا می دانید چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟
  • الکتریسیته ساکن بین کاغذها

برای حل مشکل الکتریسیته ساکن بین کاغذها که بصورت طبیعی وجود دارد، بعد از خارج کردن آنها از بسته بندی و قبل از قرار دادن آن در دستگاه، کاغذها را در چند جهت بر بزنید.

آیا می دانید چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟
  • رطوبت زدگی کاغذ ها

کاغذها ممکن است در هر یک از مراحل تولید و انتقال تا رسیدن به دست ما، دچار رطوبت زدگی در انبار و … شوند. وجود هرگونه رطوبت در بین کاغذ ها موجب چسبندگی آن می شود. برای حل این مشکل همواره از کاغذ با کیفیت و ارائه شده در فروشگاه های مجاز استفاده شود.

  • ریختن هرگونه نوشیدنی یا مواد غذایی چسبناک روی کاغذها

همچنین ریختن قهوه، آب میوه یا سایر مواد غذایی روی کاغذها قبل از قرار دادن آن در دستگاه ، حتی در صورتی که به ظاهر خشک شده باشند، موجب بروز مشکل چسبندگی کاغذها به یکدیگر می شود.

آیا می دانید چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟
  • مشکل در کاغذکش تری

پس از قرار دادن کاغذ ها به صورت دستی در تری یا سینی دستگاه، این کاغذ ها به صورت اتوماتیک و یک به یک باید وارد مسیر چاپ شوند. در صورت وجود هرگونه مشکل در پیکاپ کاغذ کش، کاغذها چندتایی به داخل دستگاه کشیده می شود. اگر اسفنج یا لاستیک کاغذ کش به طور کامل خراب نشده باشد، با تمیز کردن آن بوسیله یک دستمال مرطوب، می توانیم این مشکل را حل کنیم. در غیر این صورت باید با تکنسین متخصص جهت تعویض این قطعه تماس بگیریم.

  • مشکل در تونر دستگاه فتوکپی یا پرینتر

اگر از تونر غیر فابریک، دارای دولوپر و اصطلاحاً تونر سنگین در دستگاه کپی استفاده کنیم، دستگاه قادر به انتقال صحیح ذرات پودر تونر به روی کاغذ نیست و در نتیجه کاغذها هنگام خروج از دستگاه کپی به هم می­چسبند.

  • مشکل در فیوزینگ یا سایر قسمت های داخلی دستگاه پرینتر

معمولاً کارشناسان این حوزه و تکنسین های سرویس­کار دستگاه فتوکپی و پرینتر، در پاسخ به این پرسش که چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟ علاوه بر موارد بالا، به مشکلات اساسی تر مانند اشکال در فیوزینگ دستگاه و عدم فیوز شدن تونر، یا ایجاد خط و تا در کاغذ و در نهایت چسبیدن کاغذها به یکدیگر در دستگاه کپی اشاره می کنند. با توجه به تخصصی بودن این مشکلات، توصیه می شود از دستکاری دستگاه کپی خودداری نموده و در اولین فرصت با کارشناسان نمایندگی ریکو تماس حاصل فرمایید، تا مشکل شما به نحو احسن برطرف گردد.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *