آیا می دانید چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟

چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟

چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟ و با وجود اینکه ظاهراً تمام کابل ها درست وصل شده اند، باز هم در اتصال پرینتر ریکو و شبکه مشکل داریم؟ در ابتدا باید بگوییم این مسئله یکی از مشکلات رایج و البته کلافه کننده در بدو ورود دستگاه به منزل یا دفتر کار است. برای حل این مشکل ابتدا باید دلایل بروز این مشکل بررسی شود. معمولاً افراد متخصص شبکه یا تکنسین های دستگاه پرینتر ریکو در پاسخ به این پرسش ما که چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟ مشکلاتی از قبیل اشکال در کابل اتصال، اشکال در سوئیچ یا مودم، اشکال در درگاه شبکه دستگاه، اشکال در نرم افزار درایور دستگاه پرینتر یا اشکال نرم افزاری در ویندوز یا سیستم مورد استفاده را بیان می کنند.در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم با توجه به هر یک از موارد بالا، چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟

آیا می دانید چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟
  • اشکال در کابل اتصال

اگر کابل مورد استفاده دارای پارگی، تا خوردگی یا هرگونه آسیب دیگر در طول خود باشد به نحوی که سیم های باریک رنگی تشکیل دهنده کابل شبکه قطع شده باشند، پرینتر به شبکه وصل نمی شود. همچنین هنگام سوکت زدن دو سر کابل، باید دقت شود سیم ها در شیار های دو سر کابل، به طور کامل قرار گیرند.

  • اشکال در درگاه شبکه دستگاه

برای اتصال پرینتر به شبکه، باید از طریق یک کابل شبکه استاندارد، و از طریق درگاه شبکه پرینتر از یک سو، و درگاه مودم، سوییچ یا پریز شبکه از سوی دیگر، اتصال بین پرینتر و شبکه برقرار شود. در صورت وجود گرد و غبار، خرده کاغذ و … در این درگاه ها، اتصال پرینتر به شبکه به درستی برقرار نمی شود.

آیا می دانید چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟
  • اشکال در نرم افزار درایور دستگاه پرینتر

هر پرینتری، برای اتصال از طریق کابل شبکه، یا به صورت وایرلس به کامپیوتر، از یک نرم افزار مخصوص به خود استفاده می کند که برای آن نوشته شده است. در صورت نصب درایور اشتباه، ممکن است این نرم افزار با پرینتر همخوانی نداشته و پرینتر به شبکه وصل نشود. برای جلوگیری از این اشکال، همواره یا از طریق سی دی همراه محصول یا از طریق جستجوی دقیق مدل دستگاه پرینتر ریکو در اینترنت، نسبت به یافتن درایور صحیح و نصب آن اقدام شود.

  • اشکال نرم افزاری در ویندوز یا سیستم

علاوه بر درایور دستگاه پرینتر، کارت شبکه لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری هم، نیازبه نصب دارد. کنترل شود نرم افزار LAN یا WIRELESS سیستم رایانه ای شما به درستی نصب شده و از کارت شبکه پشتیبانی می کند، برای این منظور در صورت وجود مشکل در این رابطه، روی آیکون اتصال شبکه در پایین دسکتاپ، سمت راست کلید نموده و گزینه TROUBLESHOOT را انتخاب کنید تا مشکل مورد نظر را یافته و علت آن برای شما نمایش داده شود.

با چک و کنترل موارد بالا و رفع مشکلات مربوطه، به احتمال زیاد پرینتر به شبکه وصل می شود. اما در صورتی که مشکل اساسی باشد و نتوان آن را حل نمود، بهترین پیشنهاد، تماس با نمایندگی ریکو و کمک گرفتن از متخصصین و مشاوران با تجربه آن است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *