آیا می دانید جهت چاپ پوستر و پرتره در سایز های بزرگ ویژه مراسم و نمایشگاه ها چه دستگاهی استفاده نماییم؟

با توجه به محدودیت های سایز کاغذ در دستگاه های چاپ دیجیتال رایج، جهت چاپ پوستر و پرتره در سایز های بزرگ ویژه مراسم و نمایشگاه ها چه دستگاهی استفاده نماییم؟

 جهت چاپ پوستر و پرتره در سایز های بزرگ ویژه مراسم و نمایشگاه ها چه دستگاهی استفاده نماییم؟ برای این منظور ابتدا باید ابعاد کار مورد نظر خود را مشخص نماییم. زیرا هر دستگاه چاپ دیجیتال (پرینتر، پلاتر و …) توانایی چاپ در ابعاد مشخصی را دارد. بسیاری از دستگاه های فتوکپی و پرینتر هایی که در دفترفنی یا مراکز چاپ دیجیتال استفاده می شوند، دارای قابلیتی تحت عنوان “Banner Printing Mode” هستند که در این حالت توانایی چاپ پوستر تا طول بیش از یک متر را نیز دارا هستند، اما عامل محدود کننده، عرض دهانه ورودی بای پس یا لارج باکس دستگاه است که کمی بیشتر از ۳۰ سانتی متر است. لذا اگر می خواهید بدانید جهت چاپ پوستر و پرتره در سایز های بزرگ ویژه مراسم و نمایشگاه ها چه دستگاهی استفاده نماییم؟ با ما همراه باشید.

استفاده از دستگاه پلاتر:

معمولاً هنگام بررسی این مسئله که جهت چاپ پوستر و پرتره در سایز های بزرگ ویژه مراسم و نمایشگاه ها چه دستگاهی استفاده نماییم؟ دستگاه های پلاتر با رزولوشن بالا پیشنهاد می گردند. عرض و طول چاپ پوستر در دستگاه های پلاتر موجود در بازار، متفاوت است. اما معمولاً این دستگاه ها دارای دهانه یک متری هستند و تا طول ۲ متر قابلیت چاپ دارند. پس با استفاده از دستگاه های پلاتر موجود در بازار ایران، می توان پوستر های ۲ در ۱ متر را چاپ نماییم.

استفاده از دستگاه چاپ بنر یا اکوسالونت:

با استفاده از دستگاه بنر یا اکوسالونت می توانیم پوستر های با عرض بزرگتر از ۱ متر را روی رول های پلاستیکی مخصوص چاپ کنیم. معمولا عرض دهانه دستگاه های بنر حدود ۲٫۵ تا ۳ متر است. اما دستگاه با دهانه ۵ متر هم در بازار ایران موجود است. ضروری است بدانیم کیفیت چاپ پوستر روی بنر از پلات کمتر است.

استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن:

با استفاده از دستگاه سابلیمیشن، می توان طرح های با کیفیتی را روی پارچه چاپ نمود. همانند دستگاه بنر، دستگاه سابلیمیشن نیز دارای دهانه چاپ بزرگتر از ۲ متر است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *