آموزش عیب یابی پرینتر ریکو در کمترین زمان

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو در منزل یا محل کار

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو یکی از آموزش های کاربردی برای تمام افرادی است که در محل کار یا منزل خود یکی از دستگاه های پرینتر یا فتوکپی ریکو را استفاده می کنند.  با یادگیری این مهارت، نیاز کمتری به مراجعه سرویسکاران جهت تعمیر دستگاه داشته و در نتیجه در هزینه های شما صرفه جویی می شود. همچنین ممکن است در ساعاتی از شبانه روز نیاز به رفع گیر و عیب یابی دستگاه داشته باشید که در آن ساعات دسترسی به سرویس کار مورد نظر مقدور نباشد. بنابراین، آموزش عیب یابی پرینتر ریکو بسیار مهم است.

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو در کمترین زمان

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو به صورت مرحله به مرحله

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو مراحلی دارد. با ما همراه باشید تا این مراحل را با هم مرور کنیم:

  1. کد خطای دستگاه را بخوانید:

معمولاً هر دستگاه فتوکپی یا پرینتر ریکو، دارای یک صفحه نمایش است. روی این صفحه اطلاعاتی درباره وضعیت دستگاه، پرینت، فتوکپی، کاری که روی دستگاه در حال چاپ است و … درج می شود. با بروز هر ایرادی در کارکرد دستگاه، خطای مورد نظر روی صفحه نمایش داده شده یا به صورت یک کد نوشته می شود.

  • از روی دفترچه راهنما، یا با جستجو در اینترنت، از علت بوجود آمدن کد خطا اطلاع پیدا کنید:

پس از اطلاع از کد خطای مورد نظر، از هر راهی که به آن دسترسی دارید، مثلاٌ تماس با نمایندگی تعمیرات فتوکپی و پرینتر ریکو، از علت بوجود آمدن کد خطا اطمینان حاصل کنید.

  • روش رفع عیب را یافته و به صورت مرحله به مرحله اجرا کنید:

پس از یافتن علت بوجود آمدن کد خطا، راه حل آن را یافته و نسبت به رفع ایراد اقدام کنید. نکته مهم در این مرحله توجه به میزان تخصصی بودن این کار است. اگر کد مربوطه در رابطه با گیر کاغذ، افت سطح تونر دستگاه، پر شدن ظرف تخلیه و … است، با یک راهنمایی ساده توسط سرویس کار یا با جستجو در اینترنت می توانیم آن را حل کنیم. اما اگر کد خطای یاد شده مربوط به برد داخلی یا قطعات اصلی دستگاه است، به هیچ وجه دستگاه را باز نکرده و با سرویس کار مجرب تماس حاصل فرمایید.

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو در کمترین زمان

ایرادات عمومی پرینتر ریکو شامل چه مواردی است؟

معایب ناشی از ارسال دستور اشتباه به روی دستگاه: اگر سایز کاغذ یا جنس آن را به اشتباه تعریف کنیم، دستگاه قادر به پرینت کار ما نیست و به شکل یک خطا روی پنل نشان داده می شود.

معایب مربوط به کاغذ: وجود هرگونه ایراد در کاغذ، مانند چسبندگی کاغذها، پارگی، سایز غیر استاندارد، گرم بالا بودن کاغذ و … می تواند موجب بروز مشکل و ایجاد عیب در دستگاه شود.

معایب مربوط به تونر: فاسد شدن تونر، سفت شدن تونر، رطوبت زدگی تونر و افت سطح تونر در تانک شارژر دستگاه یکی از ایرادات عمومی پرینتر ریکو است. برای رفع این ایراد، حتماً از تونر فابریک استفاده شود.

ایرادات ناشی از باز بودن قسمت هایی از بدنه دستگاه: باز بودن هر یک از قسمت های بدنه که امکان باز کردن آن وجود دارد، موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می شود. پس از باز کردن این قسمت ها برای شارژ تونر، رفع گیر و … از بسته بودن کامل این قسمت ها اطمینان حاصل شود.

ایرادات تخصصی قطعات داخلی: اگر با بررسی موارد بالا، مشکل دستگاه حل نشد، قطعاً ایراد دستگاه یک مشکل تخصصی است که نیاز به بازدید آن توسط یک سرویس­کار می باشد.

آموزش عیب یابی پرینتر ریکو در کمترین زمان
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *