آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو به زبان ساده

آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو

آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو از مهارت های کاربردی برای استفاده کنندگان از دستگاه های فتوکپی ریکو است. دستگاه فتوکپی ریکو، به علت قابلیت های گسترده در ارائه پرینت با کیفیت، با سرعت بالا و هزینه مناسب، به سرعت در بین شرکت ها، دفتر فنی ها، ادارات و … گسترش یافته و امروزه یکی از پر فروش ترین برند های این صنعت به شمار می آید. هر دستگاه کپی ریکو، دارای دفترچه راهنما است. بهترین مرجع برای آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو استفاده از این دفترچه راهنما است. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، می­توانید نسخه PDF بسیاری از منوال های دستگاه ها را به رایگان از اینترنت دریافت کنید. البته ممکن است دریافت اطلاعات صحیح از این کتابچه ها، برای همه ما که به زبان و اطلاعات تخصصی احاطه نداریم کار مشکلی باشد، لذا می توانیم از مشاوره و راهنمای کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه کپی ریکو کمک بگیریم. در ادامه به بررسی مهمترین معایبی که ممکن است دستگاه کپی ریکو با آن برخورد کند می پردازیم.

آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو به زبان ساده

معایب عمومی دستگاه کپی ریکو شامل چه مواردی است؟

  • نصب اشتباه درایور

یکی از مهم ترین و البته ، ابتدایی ترین مراحل آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو، آموزش نحوه صحیح نصب درایور دستگاه روی کامپیوتر است. انتخاب مدل صحیح و دانلود درایور همخوان با ویندوز بسیار مهم است.

  • عیب کاغذ و کاغذ کش

ممکن است کاغذها، در ابتدای ورود به دستگاه به دلیل الکتریسیته ساکن بین آنها، رطوبت یا مواد چسبناک دیگر به هم چسبیده باشند. برای رفع این مشکل بهتر است قبل از قرار دادن کاغذها در دستگاه آن ها را اصطلاحاً بر بزنیم. اگر مشکل از کاغذ نباشد، ممکن است کاغذ کش های فیبری یا پلاستیکی که وظیفه انتقال کاغذ از تری به داخل مسیر چاپ را دارند، دچار مشکل شده باشند. کاغذ کش ها و مسیر ورود کاغذ به دستگاه را با الکل ضعیف، محلول شیشه شوی یا یک دستمال مرطوب معمولی پاک کنید.

  • عیب تونر

در صورت فاسد شدن تونر یا رطوبت­زدگی آن، یا کاهش سطح تونر دستگاه از کیفیت کار چاپی کاسته می شود. برای حل این مشکل، تونر قدیمی را با یک تونر فابریک جدید تعویض کنید. اگر تونر قدیمی داخل تانک دستگاه گیر کرده باشد موجب آسیب به آن شده باشد، باید تانک تونر و شارژر توسط یک متخصص تخلیه و تمیز شود.

  • عیب شارژر و درام

وجود هرگونه ایراد در درام و شارژر درام موجب رده رده شدن، ایجاد نقاط سیاه یا اصطلاحاً کچلی روی کار خروجی می شود.

  • عیب فیوزینگ

در صورت وجود ایراد در فیوزینگ، تونر به کاغذ نچسبیده و به صورت پودر فیوز نشده خارج می شود.

  • عیب فینیشر

وجود مشکل در فینیشر دستگاه کپی، موجب پاره شدن یا مچاله شدن کاغذ می شود. همچنین ممکن است کار به صورت دسته بندی نشده خارج شده یا از دستگاه به بیرون پرتاب شود!

آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو به زبان ساده

هر چند با آموزش عیب یابی دستگاه کپی ریکو، می توان تا حد زیادی، مشکلات و معایب دستگاه را حل نمود، ولی در صورت آسیب دیدن قطعات داخلی و نیاز به تعمیرات تخصصی دستگاه کپی ریکو، حتما باید با متخصصین این حوزه تماس گرفته و از دستکاری دستگاه به صورت خودسرانه پرهیز کنیم. بهترین مرکز برای دریافت خدمات سرویس و مشاوره، نمایندگی رسمی ریکو است که با در اختیار داشتن تیمی از متخصصین، توانایی حل هرگونه مشکلی در این زمینه را دارا است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *