آشنایی با روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها

اهمیت آشنایی با روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها چیست؟

روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها وجود دارد که با یادگیری و  اجرای آنها به راحتی می توان علاوه بر رفع مشکلات رایج دستگاه، در هزینه های جاری مربوط به دستگاه فتوکپی و پرینتر هم صرفه جویی کرد. ممکن است این روش ها، به ظاهر ساده و پیش پا افتاده به نظر بیایند ولی در عمل شما را شگفت زده می کنند. با ما همراه باشید تا روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها را با هم مرور کنیم.

آشنایی با روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها
  • سعی کنید رفع ایرادات جزئی و کوچک دستگاه را خودتان انجام دهید.

همیشه توصیه می شود که کار را به کاردان بسپارید، ولی کمی آچار به دست بودن هم بد نیست! اگر برخی از ایرادات دم دستی و رفع گیر های رایج دستگاه های اداری را آموزش ببینیم و هنگام بروز مشکل برای دستگاه خودمان دست به کار شویم، تا حد زیادی از پرداخت هزینه های اضافی به سرویس­کاران دستگاه ها معاف می شویم. تمامی دستگاه های فتوکپی و پرینتر های خانگی و دفتری یک سری ایرادات و گیر هایی در کاغذ کش، ظرف تونر، ظرف تخلیه تونر مازاد و … دارند که معمولا چند بار در ماه با آن مواجه می شویم. اگر با حل این مشکلات ابتدایی آشنا شویم، لازم نیست حق سرویس، هزینه ایاب و ذهاب و … سرویس کاران را به خاطر این موارد ابتدایی پرداخت کرده و در هزینه های صرفه جویی قابل ملاحظه ای می شود. البته توصیه می شود همیشه این کار ها با رعایت کامل نکات ایمنی و پس از آموزش کافی انجام شود.

  • روش کاربری صحیح دستگاه را آموزش ببینید.

خیلی از گیر های کاغذ، یا خطا هایی که دستگاه اعلام می کند، به دلیل فرستادن دستور چاپ اشتباه روی دستگاه، قرار دادن اشتباه کاغذ در دستگاه، استفاده از کاغذ با گرماژ بالا یا جنس نا مناسب و … است. آموزش صحیح اپراتوری دستگاه، از جمله مهارت ها و روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها است.

آشنایی با روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها
  • از تونر و کاغذ فابریک و مختص مدل دستگاه خود استفاده کنید.

بسیاری از مواقع، ممکن است تونر فابریک یا کاغذ درجه یک مورد نظر ما در بازار موجود نباشد. برخی از مواقع هم به دلیل کاهش هزینه ها یا با توصیه برخی فروشندگان سودجو، اقدام به تهیه تونر و کارتریج با کیفیت پایین یا مشابه مدل اصلی دستگاه می کنیم که در این موارد زمینه بروز آسیب جدی به دستگاه را بوجود آورده ایم. یکی از اساسی ترین نکات و روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها که همیشه باید رعایت شود، استفاده از قطعات، تونر، کاغذ و … فابریک دستگاه است.

  • سرویس های اساسی دوره ای را پشت گوش نیاندازید!

با وجود رعایت تمامی نکات بالا، دستگاه های فتوکپی و پرینتر نیز مانند هر دستگاهی دچار ایرادات اساسی در قطعات اصلی خود مانند درام، فیوزینگ، هاترول و … می شوند که سرویس و تعویض آنها فقط باید به دست متخصصین این حوزه انجام شود. لذا توصیه می شود برای جلوگیری از بروز ایراد در قطعات اصلی و لزوم صرف هزینه های سنگین برای سرویس قطعات اصلی دستگاه، به صورت دوره ای دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

آشنایی با روشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها

امیدواریم با رعایت این نکات وروشهائی برای کاهش هزینه های سرویس دستگاههای فتوکپی و پرینتر ها که مرور شد تا جایی که ممکن است از بروز آسیب جدی به دستگاه فتوکپی و پرینتر شما جلوگیری شود. در صورت بروز هرگونه مشکل، می توانیم از خدمات شرکت های معتبر از جمله نمایندگی ریکو در تهران بهره­مند شویم.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *