آشنایی با حداقل تجهیزات برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک

حداقل تجهیزات برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک شامل یک کامپیوتر برای دریافت سفارشات، ویرایش اولیه و ارسال چاپ به دستگاه ها، حداقل یک دستگاه پرینتر و لوازم صحافی فوری مثل دستگاه پانچ فنر زن و منگنه دستی است. البته باید مواد اولیه مانند انواع کاغذ، طلق صحافی، فنر صحافی، لوازم التحریر و … نیز خریداری گردد.

سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک

جهت فراهم آوردن حداقل تجهیزات برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک نیاز به یک سیستم با قابلیت نصب نرم افزارهای ویرایش تصویر مانند فتوشاپ، کرل دراو، ایلوستریتور و …. و نرم افزار های ویرایش متن مثل ورد و pdf reader دارید. همچنین این سیستم باید قابلیت نصب و راه اندازی درایور پرینتر ها را نیز دارا باشد.

دستگاه پرینتر مورد نیاز برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک هنگام بررسی حداقل تجهیزات برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک مهم ترین و البته پر هزینه ترین فاکتور، دستگاه چاپ است. شما دو انتخاب دارید. اول خرید دو دستگاه کپی سیاه و سفید و کپی رنگی در کنار هم است. این کار علاوه بر بالا بردن کیفیت کار چاپی شما، در کاهش هزینه های تمام شده برگه های چاپی موثر بوده و از فشار بر روی یک دستگاه می کاهد. البته اگر بودجه کافی برای این کار در اختیار ندارید در ابتدا با یک دستگاه ترجیحاً رنگی شروع کرده و به تدریج کار خود را گسترش دهید.

لوازم صحافی مورد نیاز برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک منگنه و دستگاه پانچ دستی برای صحافی فوری سیمی و فنر دوبل، از مهم­ترین دستگاه هایی است که باید تهیه شود. در کنار موارد ذکر شده، مقداری ملزومات اداری، لوازم التحریر، کاغذ و … نیز از جمله حداقل تجهیزات برای راه اندازی یک دفتر فنی کوچک به شمار می آیند.

کلیدواژه : دفتر فنی کوچک
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *