آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و سیر تحول آن

آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و فعالیت های آن

آشنایی با تاریخچه شرکت کاننCANON  مانند بسیاری از شرکت های مشابه ژاپنی، با تلاش برای ساخت دوربین های عکاسی با کیفیت آغاز می شود. کانن شرکتی ژاپنی است که از شرکت مادر آن یعنی “موسسه تحقیقاتی پریسیژن اپتیکال اینسترومنت” به ریاست “تاکشی میتارایی” جدا و در سال ۱۹۳۳ توسط دو مهندس ژاپنی به نام های “یوشیدا گورو” و ” اوچیدا سابورو ” پایه گذاری شد. این شرکت که در ابتدا تمرکز خود را روی دوربین های عکاسی و لوازم جانبی آن گذاشته بود، در سال ۱۹۳۴ موفق شد اولین محصول خود را با نام کوانن (نام یکی از خدایان بودایی) روانه بازار کند.

آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و سیر تحول آن

پس از چندی این شرکت نام کانن را به عنوان نام تجاری اصلی خود برگزید و روی توسعه لنز و دوربین های عکاسی پیشرفته، دستگاه های فتوکپی، پرینتر و اسکنر تمرکز نمود.

دستگاه های فتوکپی و پرینتر های کانن

جهت آشنایی با تاریخچه شرکت کاننCANON  هنگام بررسی رویکرد های این شرکت در تولیدات خود، مشخص می شود که عمده فعالیت های کانن تا سال ۱۹۶۵ به تولید انواع و اقسام دوربین های عکاسی و توسعه فناوری لنز دوربین معطوف بود. تا اینکه در این سال دستگاه Canofax 1000  را با قابلیت چاپ روانه بازار کرد. البته این دستگاه توان بالایی نداشت و اولین محصول با قابلیت فتوکپی بالای کانن را باید سری محصولات NP بدانیم. NP 1100 در سال ۱۹۷۰ یکی از موفق ترین محصولات این سری بود.

آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و سیر تحول آن

از سال ۱۹۷۵ کانن روی پرینتر های لیزری تمرکز کرد تا اینکه موفق شد در سال ۱۹۷۹ اولین پرینتر لیزری کانن با تکنولوژی Semiconductor technology (نیمه رسانا) را وارد بازار کرده و به خاطر سرعت و کیفیت بالا به فروش خوبی در سطح جهانی دست یافت.

آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و سیر تحول آن

از آن پس کانن با توسعه انواع دستگاه های فتوکپی و پرینتر لیزری توانست سهم بزرگی از این بازار را تصاحب نماید. دستگاه های فتوکپی رنگی و سیاه و سفید کانن در ایران هم مثل سایر نقاط جهان طرفداران بسیاری دارد.

آشنایی با تاریخچه شرکت کانن CANON و سیر تحول آن
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *