آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و روند رشد آن

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و چگونگی شکل گیری آن

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH شامل بررسی نحوه شکل گیری و گسترش این شرکت ژاپنی می شود. بنیان­گذار شرکت ریکو یک مهندس ژاپنی به نام “کیوشی ایچی مورا” از موسسه تحقیقاتی علوم و فناوری “ریکن” در سال ۱۹۳۶ بود. عمده فعالیت این موسسه بر تولید انواع به خصوصی از کاغذ حساس به نور و مواد شیمیایی به کار رفته در عکاسی بود. شرکت ریکو سابقه طولانی در ساخت دوربین عکاسی دارد و سری دوربین های Olympic این شرکت به عنوان یکی از اولین دوربین های عکاسی این شرکت در سال ۱۹۳۹ به فروش بالایی دست یافت.

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و روند رشد آن

در کنار تولید دوربین های عکاسی، محصولات الکترونیکی و ماشین های اداری نیز از حوزه های جذاب برای مدیران و پژوهشگران فعال در این شرکت برای دستیابی به فروش هرچه بیشتر در سطح جهانی و در رقابت با سایر رقبای ژاپنی بوده است.

دستگاه های  کپی ریکو هنگام مطالعه روند توسعه این شرکت با هدف آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH، اشاره به دستگاه های کپی ضروری است. شرکت ریکو در ادامه فعالیت های خود در زمینه تجهیزات الکترونیکی، در سال ۱۹۵۵ دستگاه Ricopy101 را به بازار معرفی کرد.

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و روند رشد آن

همچنین سال ۱۹۸۷ دستگاه IMAGIO 320 و IMAGIO MF200 به بازار عرضه و از موفقیت خوبی برخوردار شدند.

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و روند رشد آن

اولین پرینتر دیجیتال رنگی ریکو در سال ۱۹۹۰ با نام ARTAGE 8000 وارد بازار شد.

آشنایی با تاریخچه شرکت ریکو RICOH و روند رشد آن

البته نقطه عطف فعالیت های شرکت ریکو در حوزه پرینتر و دستگاه های فتوکپی را باید در سال ۱۹۹۶ و شروع تولید گروهی از دستگاه های کپی با نام  Aficio بدانیم که تا به امروز ادامه دارد.

شرکت ریکو از حدود سال ۲۰۰۰ به بعد با خرید امتیاز و خط تولید دستگاه های پرینتر و فتوکپی چند شرکت از جمله هیتاچی و پنتاکس فعالیت های خود در این حوزه گسترش داد. در حال حاضر شرکت ریکو تعداد زیادی از پرینتر های لیزری، دستگاه های کپی، پلاتر و ملزومات صنعت چاپ را تولید می نماید. محصولات شرکت ریکو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در منازل، ادارات، شرکت ها و مراکز چاپ دیجیتال با استقبال خوبی روبرو شده اند.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *