آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA و نوآوری های آن

آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA  و فعالیت های آن

آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA  و نحوه شکل گیری آن را باید در سال ۱۸۷۵ میلادی جستجو کرد. در این سال، شرکت “تاناکا سیزوشا” توسط “تاناکا هیساشیک” که یک مهندس برق بود، با هدف تولید تجهیزات و دستگاه های الکتریکی تاسیس گردید. این شرکت در سال در سال ۱۹۳۹ با شرکت “توکیو دنکی” ادغام و به نام “توکیو شیبورا دنکی” تغییر نام داد. در سال ۱۹۷۸ توشیبا به عنوان نام تجاری رسمی محصولات این شرکت بزرگ انتخاب شد.

از آن پس شرکت توشیبا به تولید لوازم الکترونیکی نوآورانه با تکنولوژی پیشرفته و لوازم خانگی مشغول است. شرکت توشیبا در حال حاضر، شرکتی چند ملیتی با اصالت ژاپنی است که در این حوزه ها فعالیت دارد: مخابرات، الکترونیک، تاسیسات و تجهیزات برقی، رایانه و فناوری اطلاعات، تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات، تجهیزات پزشکی، نور و روشنایی، دستگاه های اداری و لوازم خانگی.

پرینتر های توشیبا

از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد توشیبا با تمرکز بر ساخت پرینتر های لیزری وارد این حوزه شد.یکی از اولین محصولات این شرکت در حوزه پرینتر های لیزری که با استقبال خوبی مواجه شد، e studio 3511 بود که در سال ۲۰۰۳ به فروش بالایی دست یافت.

آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA  و نوآوری های آن

هنگام بررسی تاریخی جهت آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA ، آنچه مسلم است، تاکید کمپانی توشیبا در خلق محصولات نوآورانه و به کارگیری ایده های جذاب در تولیدات خود است. شرکت توشیبا در ادامه نوآوری های خود، اولین دستگاه فتوکپی که قابلیت بازیافت کاغذ را دارد، با نام e-STUDIO3508LP عرضه کرد. سری پرینتر های e-STUDIO3508LP/4508LP/5008LP که به عنوان پرینتر های سبز توشیبا شناخته می شوند، قابلیت پاک کردن و پرینت مجدد برگه های چاپ شده با تکنولوژی نوآورانه این شرکت هستند.

آشنایی با تاریخچه شرکت توشیبا TOSHIBA  و نوآوری های آن

در حال حاضر این شرکت طیف متنوعی از پرینتر های اداری میان رده و پیشرفته را تولید می نماید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *